Więcej w temacie srebrna biżuteria sklep internetowy na https://www.bizutik.pl.

Jest z człowiekiem od stuleci i mimo pojawienia się wielu innowacyjnych wzorów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją ciała i umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic więc zaskakującego, że biżuterię tak samo często noszą panie i panowie, dzieci i dorośli, ludzie z różnych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie projekty lubimy, niemal za każdym razem biżuteria jest wykonywana z takich samych surowców – najczęściej ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby posłużyły co najmniej kilka dziesięcioleci?

Atuty srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością fakt, że jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć też o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi cenami.

Srebrna biżuteria – jak zwiększyć żywotność?

Srebro posłuży wiele lat, jednak powinniśmy prawidłowo je pielęgnować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować czy uszkodzić w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Trzeba trzymać ją w pudełku z miękką tkaniną – unikniemy tak zarysowań.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]