Chcesz nabyć wisiorki srebrne? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje też na kontakt z wodą i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.