Więcej szczegółów o topazach.

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, a jego właściwości od lat są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników jest zwykle przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, iż jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym metalem. Warto przy okazji zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są także modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki oraz wisiorki, ale złotnicy wytwarzają też innego typu ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek rzędu tysiąca PLN, natomiast na srebrne wydamy aż sześć razy mniej.

Biżuteria z topazami – kup w e-sklepie

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające naszym upodobaniom warto więc udać się do paru salonów – a to wymaga mnóstwo czasu. By takich problemów się ustrzec, warto postawić na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę także trafić na kolczyki czy naszyjniki w niższych cenach.