Dowiedz się więcej o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna instalacja będzie funkcjonalna, decyduje wiele cech. Musi oczywiście być solidna oraz zapewniać dużą jakość transmitowanych danych, ale równie ważna jest możliwość swobodnego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych przyłączy nie powinno wiązać się z potrzebą przeprowadzenia złożonych prac – przez to wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, przez które skalowanie sieci okaże się łatwe i bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach gniazdami oraz złączami, do których mocowane są kable. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – musimy po prostu umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju mają osiem wtyczek, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się rzecz jasna liczba wtyczek – dla niewielkich budynków nie musi przekraczać 8, jednak w dużych domach należy rzecz jasna zastosować modele o większej ilości złączy. Bardzo ważna jest również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa wszak na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści db. Jest to ważne zwłaszcza w instalacjach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]