Gry, Internet, Technologie

Wirtualna piłka w nowej odsłonie

Pro Evolution Soccer 20 to kolejna odsłona cyklu symulatorów piłkarskich, które rokrocznie dostarcza na rynek firma Kinami. Japończycy od prawie 25 lat systematycznie wydają kolejne edycje gry udoskonalając i dopracowując ją pod wieloma względami. Przy edycji numer 20 czynny udział miał były zawodnik FC Barcelony oraz piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii – Andres Iniesta.

Mechanika

Produkt firmy Konami od wielu lat łączy elementy realizmu z przystępnością. W Pro Evolution Soccer 20 wprowadzono szereg zmian. Ulepszono system przyjmowania a także prowadzenia piłki przez zawodników. Zadbano także o lepszy system podać i kreowania akcji. Nowymi elementami w obecnej edycji jest także nowy rodzaj dryblingu oraz nowe triki pozwalające na ominięcie rywali. Tryb Master League również doczekał się kilku zmian. Poprawiono w nim mechanikę zarządzania transferami a także dodano interaktywny system dialogowy. Gra posiada wysoko jakościową trójwymiarową grafikę a także realistyczne animacje oraz modele zawodników. Dużym atutem tego tytułu są także szczegółowo odwzorowane stadiony. W grze poprawiono także system oświetlenia, wygląd murawy, zachowanie publiczności a także dodano animowane sceny.

Tryby Gry

Pro Evolution Soccer 20 umożliwia rozgrywkę zarówno online jak i offline. Obecna edycja stawia jednak na grę w trybie wieloosobowym. Do gry dodano także moduł Matchday. Biorący w nim udział gracze opowiadają się po jednej z dwóch stron po czym współpracują z członkami swojego zespołu walcząc o miejsce w finale.