VIDEO

Jak spędzić czas w domu?

Każda osoba spędza wolny czas na swój własny sposób. Niektórzy uprawiają sport, a inni wolą spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Jednak wcześniej czy później wszyscy chcą odpocząć w domu. W takim przypadku powinieneś spotkać się z rodziną, przyjaciółmi, zebrać smakołyki i spędzić wieczór oglądając swój ulubiony film.

Oglądaj za darmo ulubione filmy

Współcześnie większość, także najnowszych produkcji możemy oglądać całkowicie za darmo. Filmy za darmo online, umieszczone są na stronach internetowych, które oferują nam wiele przydatnych funkcji. To między innymi wygodne sortowanie serii, które pozwala wybrać prawie wszystkie parametry obrazu, co pozwoli ci wybrać rozdzielczość, która ci najbardziej pasuje. W większości przypadków, żeby oglądać filmy za darmo nie trzeba się rejestrować na stronie, wysyłać niepotrzebnych wiadomości, potwierdzać wejścia na stronę. To ciągłe aktualizowanie serii i zwiastunów, abyś mógł monitorować, co ukaże się w najbliższej przyszłości oraz możliwość oglądania programów telewizyjnych z telefonów, ponieważ strona jest dostosowana do smartfonów. Możesz wybrać wysoką jakość, co jest szczególnie przydatne dla osób, które mają monitory o wysokiej rozdzielczości;

Oglądanie bezpośrednio w przeglądarce jest wygodniejsze niż pobieranie filmu czy serialu. Możesz natychmiast przejść do innej serii, jeśli ci się nie podoba oglądany film czy odcinek. Nie będziesz musiał go ponownie pobierać. Pod odtwarzaniem jest możliwość przeczytania komentarzy i zrozumienia, czy warto oglądać serial. Możesz wybrać jakość podczas oglądania. Możliwe jest oglądanie na różnych urządzeniach, które mają dostęp do Internetu. Możesz chcesz oglądać serial, i nie musisz zajmować miejsca na komputerze lub telefonie. Jeśli zamierzasz obejrzeć serial, który ma dużo odcinków, zaoszczędzisz kilkadziesiąt gigabajtów miejsca na dysku twardym.

Wysoka rozdzielczość obrazu

Jeśli sprawdziłbyś kilkanaście różnych witryn z informacjami o transmisji strumieniowej wideo, prawdopodobnie uzyskałbyś 12 różnych sugestii dotyczących szybkości pobierania Internetu w celu oglądania wideo w wysokiej rozdzielczości (HD). Więc jaka jest poprawna prędkość? Rzućmy okiem na dostępne dane i dowiedzmy się nieco więcej o tym, jak twoja prędkość Internetu odnosi się do przesyłania strumieniowego filmów HD.

Najpierw zastanów się, co to znaczy wideo w jakości HD. W przypadku pojedynczego zdjęcia na ekranie wysoka rozdzielczość oznacza, że na ekranie jest co najmniej 720 linii pikseli od góry do dołu, co tworzy obraz. Górna granica HD to 1080 linii pikseli. Im więcej pikseli można wcisnąć w tę samą przestrzeń fizyczną, tym bardziej szczegółowy obraz można zobaczyć na ekranie. Ten zwiększony detal oznacza wyższą rozdzielczość.

Gdy obrazy zaczynają się poruszać, szybkość, z jaką piksele mogą się zmieniać między obrazami, wpływa na to, czy można oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości. Pierwszą rzeczą wpływającą na to, czy odbierasz HD, jest urządzenie, którego używasz. Zarówno odtwarzacz (komputer, konsola do gier lub podobne urządzenie), jak i ekran (monitor lub telewizor) muszą obsługiwać HD, aby oglądać prawdziwy obraz HD. Sprawdź specyfikacje, aby sprawdzić, czy te komponenty mogą obsługiwać prędkości skanowania progresywnego co najmniej 720p. Jest to minimalna stawka dla wideo, która kwalifikuje się jako HD, i powszechna stawka stosowana do przesyłania strumieniowego wideo HD w Internecie.

Zakładając, że wszystko jest ustawione z komponentami domowymi, następną rzeczą do rozważenia jest to, czy witryna, z którą się łączysz, naprawdę zapewnia wideo w jakości HD. Do tej pory ustaliłeś, że masz wszystkie urządzenia HD i że łączysz się z treściami wideo HD w Internecie. A co z tym połączeniem internetowym?

Strony internetowe, takie jak speedtest.net, oferują bezpłatne testy prędkości wysyłania i pobierania połączenia internetowego, ale należy zachować ostrożność w stosunku do niektórych kuszących przycisków „start” w reklamach na stronach – wiele z nich to właściwie dobrze zaprojektowane reklamy, które wyglądają jakby były częścią mechanizmów testowych witryny. Zanim zadzwonisz do usługodawcy internetowego w sprawie jakichkolwiek rozbieżności, pamiętaj, że plan, na którym pracujesz, opiera się na maksymalnej wartości. Na rzeczywiste wyniki mają wpływ takie czynniki jak szczytowy czas korzystania z Internetu przez ISP, liczba osób korzystających z Twojej linii oraz odległość od światłowodu ISP.

Jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe wideo HD, potrzebujesz prędkości szerokopasmowej lub szybkości transmisji, która jest w stanie obsłużyć progresywną szybkość skanowania 720p. Ponieważ ekran z obsługą HD odświeża ekran 60 razy na sekundę, oznacza to, że wszystkie klatki wideo są odbierane i gotowe do odtwarzania, zanim będą potrzebne. Komputer lub inne urządzenie będzie buforować wszystkie przychodzące dane i ustawiać w kolejce klatki wideo, aby były gotowe do płynnego odtwarzania.

Telewizja internetowa oferuje szeroką gamę filmów, seriali i programów w wysokiej jakości. Warto kupić pakiet i cieszyć się rodzinnymi wieczorami przy ulubionych pozycjach telewizyjnych. 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *