VIDEO

Dlaczego komedie obyczajowe są lepsze niż komedie romantyczne

Możemy posunąć się do takiego stwierdzenia, że dwa wyżej wymienione gatunki filmowe, to jedne z najczęściej oglądanych typów filmów. Mają one z reguły na celu być kinem lekkim, przyjemnym, które pozwoli nam pośmiać się. Jak jednakże powinniśmy traktować podział między nimi?

telewizor photo

Jaki jest cel obydwu gatunków

Zasadniczym zadaniem każdego typu komedii, jest doprowadzenie nas w jak najprostszy sposób do śmiechu, używając przy tym różnego rodzaju dowcipów, gry słownej czy nietypowych sytuacji. Opowiadanie fabuły przez komedię powinno być stosunkowo lekkie i sprawiające dużą przyjemność w związku z wartkim biegiem akcji, której treść ma się zmieniać w mgnieniu oka, żeby widz mógł w pełni oddać się zaangażowanemu oglądaniu komedii. Przykładem komedii, a dokładniej komedii obyczajowej jest film “Sami Swoi”, którego premiera miała miejsce w roku 1967, to dzieło kinematografii idealnie odpowiada powyższemu opisowi, jaki odpowiadać ma ogólnemu założeniu komedii. Akcja filmu ma nas wciągnąć, rozbawiając przy tym w każdy możliwy sposób, co akurat filmowi “Sami Swoi” z wielu powodów wychodzi znamienicie.

Co więc różni te gatunki?

Znowu nasza dyskusja odnosić się będzie do celu, jaki bowiem cel mogą mieć komedie? Oczywiście, głównym celem jest doprowadzenie nas do śmiechu, czym jednak w tej kwestii mogą różnić się komedia romantyczna i obyczajowa? Wydaje nam się, że głównie musimy zwrócić uwagę na to, na czym osadzona jest spora część fabuły towarzyszącej naszej komedii. Komedia obyczajowe, takie jak na przykład “Sami Swoi”, wiele kwestii humorystycznych wyciągają z tego, że szczególną uwagę zwracają na jakąś szczególną grupę społeczną. Przyglądając się cechom danej grupy, które w komedii obyczajowej przedstawione będą bardzo szczegółowo, w szyderczy sposób, który będzie nam się co prawda wydawał nierealny, jednak jego podłoże będzie znajdować się w kwestii, która faktycznie istnieje. Jeśli mówimy natomiast o komedii romantycznej, musimy zwrócić uwagę na to, że jej treść opiera się głównie na wątku miłosnym dwóch osób, które w jakiś sposób mają problem z dotarciem do siebie, żeby zostać parą.

“Sami Swoi” w dyskusji pomiędzy komedią romantyczną i obyczajową

“Sami Swoi” film, mimo tak wielu już lat na antenie, w dalszym ciągu wyśmiewa poniekąd sytuacje społeczne, które występowały już ponad pięćdziesiąt lat temu, jak i występują dotąd, są czasem tylko w innej formie. Wydaje nam się, że właśnie to może być niesamowitą zaletą komedii obyczajowej. Poruszanie problemów społecznych sprawia, że film nie ma już tylko wartości, które prezentuje nam się wyłącznie jako źródło śmiechu, ale i chce rozmawiać, w prześmiewczy sposób, o kwestiach, które są dla nas nurtujące, zachęcając nas do podejmowania decyzji i prób zrozumienia świata wokół nas, pomagając w kwestii merytorycznego zrozumienia świata. Moglibyśmy stwierdzić, że rok premiery filmu “Sami Swoi”, czyli jednej z lepszych komedii obyczajowych, będzie sprawiał, że szanse na seans filmowy są bardzo małe, jednakże z pomocą w tej kwestii przychodzi nam legalna telewizja internetowa. Oglądanie filmu “Sami Swoi” może pomóc wam w kwestii podjęcia decyzji o tym, czy lepsze są komedie romantyczne, czy obyczajowe, jaki jest bowiem lepszy sposób na przekonanie się o tym, jaki gatunek nam odpowiada, jak nie przekonanie się o tym samemu, dzięki TV online.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *